Tax Webinar με θέμα “Σύγχρονα Ζητήματα Φορολογικής Διοίκησης”. 8-9.6.2021

Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στο Tax Webinar που διοργανώνεται από την Έδρα Jean Monnet στην Ευρωπαϊκή Φορολογική Πολιτική και Διοίκηση του ΑΠΘ, το Εργαστήρι Μελέτης για τη Διαφάνεια, τη Διαφθορά και το Οικονομικό Έγκλημα του ΑΠΘ και το Ινστιτούτο Οικονομικών και Φορολογικών Μελετών (ΙΟΦΟΜ) την Τρίτη 08.06.2021 και την Τετάρτη 09.06.2021 και ώρα 15.00-21.00 με θέμα “Σύγχρονα Ζητήματα Φορολογικής Διοίκησης”.

Ομιλήτριες της εκδήλωσης θα είναι η κα. Μαρία Πουτακίδου, Ελεγκτής Είσπραξης Δηµοσίων Εσόδων, ΑΑΔΕ, LLM Δηµοσίου Δικαίου και Πολιτικής Επιστήµης, ΑΠΘ, Υποψήφια Διδάκτωρ Φορολογικού Δικαίου Νοµικής Σχολής ΑΠΘ και η κα. Χρύσα Τσιάχτα, Υποψ. ΔΝ, ΜΔΕ, Δόκιµη υπάλληλος ΑΑΔΕ.

Χαιρετισμό θα απευθύνουν η κα. Κατερίνα Σαββαΐδου, Επίκουρη Καθηγήτρια ΑΠΘ, Κάτοχος έδρας Jean Monnet «Ευρωπαϊκή Φορολογική Πολιτική και Διοίκηση», τέως Γενική Γραμματέας Δημοσίων Εσόδων, Πρόεδρος της Επιτροπής Φορολογίας του Διεθνούς Εμπορικού Επιμελητηρίου Ελλάδος (ICC Ελλάς), η κα. Μαρία Καϊάφα-Γκμπάντι, Καθηγήτρια ΑΠΘ και Διευθύντρια ΕΜΔΔΟΕ και ο κ. Γιώργος Κορομηλάς, Πρόεδρος ΙΟΦΟΜ, ενώ τα συμπεράσματα θα παρουσιαστούν από την Δρ. Βασιλική Αθανασάκη, ΔΝ (ΕΚΠΑ), Μεταδιδακτορική Ερευνήτρια Νοµικής Σχολής ΑΠΘ, Υπότροφος ΙΚΥ, Επιστηµονική Συνεργάτης Έδρας Jean Monnet στην Ευρωπαϊκή Φορολογική Πολιτική και Διοίκηση ΑΠΘ, ADIT (CIOT), APCIT (IBFD).

Επισυνάπτεται πρόσκληση, αφίσα και πρόγραμμα του webinar.

Εγγραφές πραγματοποιούνται με αποστολή mail με τη δήλωση συμμετοχής σας στο mail της Έδρας jeanmonnetchair.eutaxpolicy@gmail.com .

Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.

Συννημένα αρχεία: